Hellenic Coast Guard
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΑρχικήΑρχική  ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Σημαντικό -- Exclamation ΠΡΟΦΙΛ

 

 Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ

Πήγαινε κάτω 
+4
Βαλλιστής
Lchristou
Fisherman
giodem
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012 - 3:14

Συμφωνω κι επαυξάνω! Good post
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgev

georgev


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012 - 3:17

Fisherman έγραψε:

ΥΓ αγαπητοί φίλοι του φόρουμ μας και κυρίως ψαροντουφεκάδες ιδιαίτερα κύριε Καμπάνη, δυστυχώς αυτά που λεγατε βγαίνουν καπως αληθινά. Απλά μην επιτρέπτε σε κανεναν να αυθαιρετεί εις βάρος σας!
Αγαπητοί φίλοι,
Δυστυχώς τέτοια περιστατικά με παράπονα και ερωτήσεις από πολλά μέλη μας έχουμε πάμπολλες φορές συζητήσει στο φόρουμ του Greekdivers στα 10 χρόνια λειτουργίας του. Πολλά από αυτά σίγουρα είναι αβάσιμα και κάποια άλλα ελέγχονται.


Το πρόβλημα όμως είναι υπαρκτό.
Υπάρχει ασάφεια στους νόμους, αναχρονιστικοί και ξεχασμένοι νόμοι , ανεφάρμοστοι νόμοι.


Αυτη η κατάσταση δυστυχώς δημιουργεί εντάσεις και παρεξηγήσεις καθότι και εσείς δυσκολεύεστε να λειτουργήσετε με σαφήνεια και εμείς σαν ψαροντουφεκάδες δεν γνωρίζουμε το ακριβώς ισχύει και ποιά τα δικαιώματά αλλά και οι υποχρεώσεις μας.


Η επιστολή της ΕΟΥΔΑΑ που με πολύ επιμέλεια έχει συντάξει ο κος Καμπάνης αλλά και πολλά άλλα θέματα που προκύπτουν, δείχνουν ένα μέρος του προβλήματος που καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε όλοι μας. Αύριο θα βρεθούμε όλοι μας στη θάλασσα και πιστεύω προτιμούμε να είμαστε συνάδελφοι θαλασσινοί και φίλοι παρά "αντίδικοι".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moystakias
Διαχειριστές
Διαχειριστές
moystakias


Αριθμός μηνυμάτων : 437
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : Ρέθυμνο Κρήτης

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012 - 3:26

Αγαπητοί,

Το φόρουμ δημιουργήθηκε για αυτόν ακριβώς το λόγο, δηλαδή να μπορούν οι συνάδελφοι λιμενικοί να ρωτάνε πραγματάκια τα οποία τα έχουν θολά στο μυαλό τους και να μπορεί κάποιος να τους διαφωτίσει. Επίσης φτιάχτηκε ώστε να υπάρχει κάποια διαδραστικότητα μεταξύ πολιτών και συναδέλφων, ώστε πάλι θολά πράγματα να διαφωτίζονται όσο μπορούμε.

Η Πολιτεία βγάζει Νόμους, εμείς τους εφαρμόζουμε.

Τώρα δεν μπορεί να κατηγορήσει κανένας συνάδελφο που απλά ρωτάει το ποιο απλό και το ποιο προφανές σε εμάς, για αυτό υπάρχει όπως είπαμε αυτό το φόρουμ.

Επίσης το ίδιο ισχύει και για τον πολίτη που θα κάνει πιθανός την ποιο χαζή ερώτηση. Χαζή ερώτηση προς κάποιους εδώ μέσα αλλά ουσιαστική για αυτόν.

Υ.Σ. : Παρακαλώ από εδώ και πέρα όποιος θέλει να συμμετάσχει ας περάσει από τα νέα μέλη να τον γνωρίσουμε ευχαριστώ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mortes.forumgreek.com
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012 - 3:35

Υ.Σ. : Παρακαλώ από εδώ και πέρα όποιος θέλει να συμμετάσχει ας περάσει από τα νέα μέλη να τον γνωρίσουμε ευχαριστώ.



plaf yes sir gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
oplonomos

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2012
Τόπος : xalkida

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012 - 7:39

εφοσον δεν ειναι ξεκαθαρο και παει με το πως το ερμηνευει ο καθενας, ο καθενας μπορει να αυθαιρετει. μπορει να αυθαιρετει κι αυτος που δε το κατασχει. απ την μερια μου (σαν υπηρεσιες που εχω υπηρετησει οχι προσωπικα) δεν υπαρχει αυθαιρεσια γιατι ολα γινονται οπως πρεπει με κατασχετηρια ονοματα κι υπογραφες. και για να αγορασω αλλο πρεπει να δικαιωθει ο παραβατης και να τον εχω γραψει αδικα. και δεν εχει γινει μεχρι στιγμης γιατι δεν εχω γραψει κανενα αδικα. (15χρονια). και για τελος θα ηθελα να διαβασω τη γνωμη αλλον συναδελφων και πως λειτουργουν στο συγκεκριμενο θεμα σαν υπηρεσιες φυσικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βαλλιστής

Βαλλιστής


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012 - 8:05

Θα συμφωνήσω με τον Fisherman ότι το θέμα της κατάσχεσης είναι κρυστάλλινο.

Ο λόγος που κανείς ποτέ δεν κλήθηκε να αποζημηιώσει τους διαπομπευθέντες είναι ότι το να δικαιωθείς δικαστικά απαιτεί αγώνες ετών (περίπου 10) στα διοικητικά δικαστήρια και μετά αγώγές αποζημιώσεων που απαιτούν επίσης άλλα 10 χρόνια και αρκετά χρήματα.

Πάει ο άλλος και αγοράζει καινούργιο τουφέκι και φόρμα (και καλτσάκια - να σας δείξω πρωτόκολλα) και τελειώνει το ζήτημα.

Προσωπικά έχω κάνει προσφυγή για έναν μπουκαλάκια που πιάστηκε στα Κήθυρα (καλά του κάνατε!). Αλλά με ενδιέφερε το ζήτημα της κατάσχεσης, όπου κατασχέθηκαν πάλι όλα (όπλα-φακός(καταστροφή)-φόρμες-μαχαίρια-καλτσάκια...). Έχασα στο Διοικητικό Πρωτοδικείο Τρίπολης και έκανα έφεση, η οποία δικάστηκε τον περασμένο Νοέμβρη στο Διοικητικό Εφετείο Τρίπολης. Μιλάμε για κατάσχεση του 2002 τώρα...

Περιμένω απόφαση του Εφετείου.

Αν χάσω, θα πάω ΣτΕ.

Σε 6-7 χρονάκια, αν ζούμε, θα σας ενημερώσω για το τι ισχύει αμετάκλητα στο θέμα σε αυτή τη χώρα.

Δεν υπάρχει λόγος να πιστεύουμε ότι ζούμε σε πολιτισμένο κράτος όταν μετά από 27 χρόνια εφαρμογής του νόμου (και ο Αλιευτικός είναι πιο παλιός, αλλά αναφέρομαι στις παραβάσεις μετά το 373/85) διαφωνούμε ακόμα για το τι ισχύει και το δικαστικό σύστημα δεν έχει καταστεί πρόσφορο να διαφωτίσει κανέναν μας ακόμη...

Αυτά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
oplonomos

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2012
Τόπος : xalkida

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012 - 22:22

σαν δικηγορος που ειστε και που εχετε αναλαβει μια συγκεκριμενη υποθεση, οι εμπλεκομενοι λιμενικοι και λιμεναρχειο αυθαιρετησαν? κι αν ναι γιατι δεν δικαιωθηκε ο πελατης σας..?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012 - 22:28

oplonomos έγραψε:
σαν δικηγορος που ειστε και που εχετε αναλαβει μια συγκεκριμενη υποθεση, οι εμπλεκομενοι λιμενικοι και λιμεναρχειο αυθαιρετησαν? κι αν ναι γιατι δεν δικαιωθηκε ο πελατης σας..?

Συναδελφε οπλονόμε, η διαφωνία είναι καλό πράγμα γιατί με τον διάλογο βγαίνει μια ακρη. Θα ηθελα να σου πω ότι όλοι προβληματιζόμαστε με τα κενά νόμου και κανείς δεν μπορεί να συμπληρωσει το κενό με εγκύκλιο. Αυτα διαβάζω στο Διοικητικό Δίκαιο!
Η εγκύκλιος δεν είναι κανονιστική πράξη. Η εννοια της κανονιστικής πράξης είναι να εχει ΦΕΚ.
Πες μου με μια εγκύκλιο μπορείς να τιμωρήσεις χωρίς αυτή να σε παραπέμπει σε μια νομοθεσία; Φυσικά και δεν μπορείς!
Εδω δεν μπηκαμε για να πουμε ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ αλλά να προβληματιστουμε για το τι ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ!

Παντα φιλικά συναδελφε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βαλλιστής

Βαλλιστής


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 2:08

Απαντώ ευθέως ότι η γνώμη μου είναι ότι αυθαιρέτησαν. Το αυθαιρέτησαν το λέω με την έννοια του λάθους. Παραβίασαν το νόμο. Τα κίμητρά τους δεν με ενδιαφέρουν, αφού δεν εξωτερικεύθηκαν.

Και νομίζω ότι ως προς τη φόρμα και τους σάκους και τα γάντια, θα συμφωνείτε και εσείς.

Γιατί δεν δικαιώθηκα από το Πρωτόδικο;

Δεν γνωρίζω. Η γνώμη μου μου είναι πως οι δικαστές έκαναν λάθος. Το λάθος είναι ο λόγος που δίδεται στον διάδικο έφεση και αναίρεση. Θα τα δοκιμάσουμε και θα δούμε.

Αυτοί είναι οι δρόμοι της έννομης τάξης. Αυτούς ακολουθούμε. Ο καθένας μας μπορεί να έχει μια γνώμη, αλλά ακολουθούμε το σύστημα με το οποίο έχουμε συμφωνήσει να ζούμε. Εγώ σε μια κατάσχεση που θεωρώ παράνομη δεν θα αντισταθώ. Θα παραδώσω τα πράγματα και θα μιλήσω στον πληθυντικό στους εκπροσώπους της τάξης. Θα απολογηθώ, και θα κάνω προσφυγή. Και ανάμεσα θα παρακαλώ τον αρμόδιο Υπουργό να διευκρινίσει αν και ο ίδιος συμφωνεί με την ενέργεια του οργάνου του. Αν, όμως, δεν συμφωνεί, δεν πρέπει να εκδώσει οδηγίες, ώστε να αποφεύγονται τα λάθη στο μέλλον;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 5:46

Κύριε Καμπανη με βρίσκεται σύμφωνο στα λεγόμενα σας αλλα δεν μπορω να δεχτώ κάτι όταν δεν ισχύει!!
Πείτε με άτομο περίεργο, αντιδραστικό, αλλα όταν εμένα σε μια δημόσια υπηρεσία μου ζητάνε δικαιολογητικά ή οτιδήποτε μου φαίνεται εξωφρενικό ρωτώ απλα: απο ποιον ΝΟΜΟ ή Κανονιστικη πράξη προβλέπονται αυτα που μου ζητάτε!!
Εδω κάποτε στην Εθνική ΤΡΑΠΕΖΑ μου είπαν ότι γνήσιο υπογραφής απο λιμεναρχείο δεν είναι αποδεκτή παρα μόνο απο αστυνομία αγνοώντας τον Ν 2690/99 που μιλάει για όλες τις διοικητικές αρχές!!
Το τι έγινε ίσως καταλαβαίνετε και μόνο με φωνές βρήκα το δίκιο μου!!
Ένα παράδειγμα ανέφερα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βαλλιστής

Βαλλιστής


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 7:28

Κι εγώ γυρνάω με τις εγκυκλίους στην τσάντα μου...

Η ζωή είναι σκληρή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 7:59

Εγκυκλιους; Μα αν το ψαξετε (που θα το έχετε ψάξει) δεν εχουν νομική ισχύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βαλλιστής

Βαλλιστής


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 8:50

Ναι, άλλά οι δημόσιοι υπάλληλοι μόνο με αυτές πείθονται. Συνεπώς όταν έχω εγώ στην τσάντα μου εγκύκλιο που να λέει αυτά που πρέπει, κάνω τη δουλειά μου. Π.χ. έχω εγκύκλιο που λέει ότι ο δικηγόρος δε χρειάζεται εξουσιοδότηση με γνήσιο υπογραφής, έχω άλλη που λέει ότι η μετάφραση από δικηγόρο είναι υποχρεωτική για τις δημόσιες υπηρεσίες. Ότι ο δικηγόρος μπορεί να επικυρώνει αντίγραφα κλπ.

Ο υπάλληλος υπακούει τυφλά στην εγκύκλιο του υπουργού του...

Αυτός είναι ο λόγος που τρελαινόμαστε όλοι όταν βγαίνει εγκύκλιος που αντί να εξηγεί το νόμο, αυθαιρετεί εις βάρος του... Γιατί απλούστατα το όργανο του κράτους στην κολλάει στη μούρη και δεν κάνει ρούπι.

Γι' αυτό έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέεω ότι τα ζητήματά μας θα επιλυθούν μόνο όταν πιάσει το Υπουργείο και δώσει έγγραφες και σωστές οδηγίες στα όργανά του.

Ξεκαθαρίζω φυσικά ότι οι εγκύκλιοι δεν αποτελούν πηγές του δικαίου.

Είναι όμως ένα χρυσό εργαλείο στα χέρια της διοίκησης να συντονίσει τους υπαλλήλους και τα όργανά της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 9:03

Μα σχετικά με τα φωτο αντίγραφα το προβλέπει αν δεν κάνω λάθος και ο Ν 2690/99 συμπεριλαμβανομένου ότι εφόσον καταθέσεις ΥΔ ότι το παρόν είναι ακριβές φωτ/φο εκ του πρωτοτυπου που κατέχεις στα χέρια σου δεν χρειάζεται σχετική επικύρωση! Κάνω λάθος;
Δηλαδή υπακουν στις εγκυκλίους κι ΟΧΙ στους νομους;
Ημαρτον!
Αν έρθετε στο γραφείο μου θα διαπιστώσετε το αντίθετο! Αν χρειαστει να φέρετε μαζι σας ΦΕΚ lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βαλλιστής

Βαλλιστής


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 9:16

Έτσι ακριβώς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 9:27

Συμφωνούμε!! Α και να σας πω επίσης ότι είμαι πολυ αγαπητός στους δικηγόρους που έχουν υποθέσεις με την υπηρεσία μου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βαλλιστής

Βαλλιστής


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 10:14

Το φαντάζομαι.

Από αύριο θα λείψω σε διακοπές.

Ελπίζω να έδωσα λαβή για ενημέρωση και ανταλλαγή απόψεων.

Αυτό που θα προσπαθήσω εκτός του portal είναι να κάνουμε και κάτι ουσιαστικό για όλους μας εκεί που οι περισσότεροι συμφωνούμε ότι το πράγμα χωλαίνει.

Η προσπάθεια των διαχειριστών εδώ, πάντως, είναι αξιέπαινη και μόνο καλό θα βγει από αυτή.

Πάω να πιάσω καμιά στήρα!

Καλά να είμαστε να τα ξαναπούμε σύντομα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 10:44

Καλη άδεια και μόνο ένα epinephelus κάθε μέρα!!
gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giodem

giodem


Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 21:50

Κύριοι χαίρομαι ιδιαίτερα που στην πλειονότητα των θεμάτων που έχουν αναρτηθεί στο φόρουμ σας οι απαντήσεις είναι τεκμηριωμένες με νομοθετικές προεκτάσεις και δίνουν και σε εμάς τους απλούς θεατές πολύ ξεκάθαρες απαντήσεις.

Επίσης διαφαίνεται από την μέχρι τώρα στιχομυθία ότι ένας τέτοιος διαδυκτιακός χώρος μόνο καλό μπορεί να κάνει φέρνοντας δύο κοινότητες να συζητούν τα ζητήματα τους πιο άμεσα και ουσιαστικά, πράγμα που δεν είχε πραγματοποιηθεί τα προηγούμενα χρόνια.

Ίσως να είναι η αρχή για να έχουμε μία ουσιαστικότερη συμμετοχή προς την πολιτεία σε νόμους και εγκυκλίους που εκπονούνται χωρίς εμάς για εμάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fisherman
Διαχειριστές
Διαχειριστές
Fisherman


Αριθμός μηνυμάτων : 686
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ   Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ 2012 - 23:40

Mας χαρακτηρίζατε ως pyrovolo αλλά κι εμεις είμαστε κάπως ετσι συνεχεια reeding ορισμενοι έτσι pappous άλλοι έτσι help me άλλοι yes sir και άλλοι panic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Επιστολή ΕΟΥΔΑΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Επιστολή στον κ. Κωστή ΜΟΥΣΟΥΡΟΥΛΗ Υπουργό Ναυτιλίας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Hellenic Coast Guard :: Ενότητες :: Αλιεία :: Ερασιτεχνική Αλιεία-
Μετάβαση σε: